Skip to content

Pro rodiče.

Služby, které nabízíme pro rodiče.

Sdílení, podpora, inspirace…

Podpůrná rodičovská skupina.

Jde o pravidelné setkávání žen s dětmi za účelem sdílení, podpory a vzájemné inspirace. Na skupinku můžete přicházet nepravidelně či pravidelně, zkrátka tak, jak se to hodí vám! Každé takové setkání má nějaké ústřední téma (pro příklad v minulém roce: kojení a mýty kolem něj, spánek dětí i náš, pláč, cestování s dětmi, s dětmi ekologickou cestou atp…). Nejde o přednášky (byť každé téma předem poctivě připravuji), každý kdo má cokoliv k tématu má prostor. Stejně tak jsou vítaní ti, co jdou jen čerpat a mluvit nechtějí. Pokud Vám není zrovna téma blízké, nevadí, můžete totiž přijít úplně s čímkoliv, tak jak se nedá rozkouskovat běžný život, tak i všechna témata skupinky se vzájemně prolínají. A tak je docela možné, že budeme-li jednou mluvit o nošení dětí na těle rodičů skončíme u spánku, bezplenkovce, nebo klidně rodinných vztazích. Všechno je možné! Je to především prostor pro Vás, budu tedy ráda za jakoukoliv inspiraci z Vaší strany. Napište mi kdykoliv.

Co vás tedy jistě čeká?

Bezpečné a dětem velmi friendly prostředí Mateřského centra, příjemné, podobně naladěné ženy, stále rostoucí, objevující a úžasné děti a já Markéta Květoňová, máma tří kluků, lektorka nošení dětí v šátku a laktační poradkyně.

příprava na narození miminka

Předporodní kurzy.

Milé ženy,  srdečně Vás zveme na předporodní přípravu na narození miminka. Na tomto „netradičním kurzu“ se setkáte s tématy kolem těhotenství, porodu, i v období po něm. S ohledem na potřeby dětí i matek. Teorii propojujeme s praxí a tak Vám nastíníme s čím se můžete setkat, na co je třeba se připravit, co se v praxi nejčastěji řeší. Samozřejmě bude čas a prostor na Vaše otázky. Kurz podporuje vše přirozené a normální, samozřejmě s ohledem na Vaše individuální požadavky.

MUDr. Barbora Müller,

lékařka v oboru gynekologie-porodnictví, v praxi od r. 2007 v nemocnici Ostrov.

„Jsem maminka tří dětí. Zajímám se o propojení přirozených procesů ženského těla s moderní medicínou, o …podporu ženy v pochopení svého těla v průběhu všech životních etap. Jako lékařka mohu lidsky zodpovědět všechny Vaše dotazy týkající se Vašeho stavu i toho, co Vás čeká, případně jaké máte možnosti.“

Mgr. Markéta Květoňová,

laktační poradkyně, lektorka kurzů nošení dětí v šátku. Vede podpůrnou rodičovskou skupinku v mateřském centru, podporuje ženy při kojení od roku 2014.

„Jsem mámou tří synů. Podporuji ženy v přirozeném kojení, kontaktu se svým dítětem, v intuitivním rodičovství. Nejsem zastáncem metod, grafů, příruček a univerzálních řešení. Každá žena, dítě i rodina jsou jedineční a tak je třeba k nim přistupovat.“

Kurz se koná na Mozartove 6

Jelikož je kurz přes oběd, nabízíme možnost donést si jídlo vlastní, bude nám k dispozici kuchyňka s mikrovlnkou, kde si budete moci ohřát své jídlo, aby Vám bylo na kurzu dobře. Případně lze objednat dovoz z nějaké Karlovarské restaurace. Drobné občerstvení a čaj zajistíme.

Cena kurzu je 1500,- za oba dva dny. Partneři mají možnost své ženy doprovázet po celou dobu, před konáním kurzu dáme ještě vědět kdy bude nejvhodnější doba jejich přítomnosti (podle vlastního uvážení).

Na kurzu je možné domluvit se na společných prohlídkách vybraných porodnic v našem kraji. 

Zájemci prosím volejte 728012061 a zamluvte si své místo.

Těšíme se na Vás!  
Markéta a Bára

Nevíte, co dál?

Končí vám rodičák.

Nemáte práci ? Nemate se po rodičáku kam vrátit? Nechcete se po rodičáku vrátit ke svému zaměstnavateli? Chcete změnit zaměstnání? Potřebujete rekvalifikaci či profesní kvalifikace? Nebo prostě jen nevíte co dál?

Pokud pečujete o dítě do 15 let věku, můžeme vám výrazně pomoci. V rámci OPZ realizujeme projekt s názvem ,,Na cestě k úspěchu“.

Nabízíme poradenství, zprostředkování zaměstnání, dotovaná pracovní místa, rekvalifikace a profesní kvalifikace.

Projekt je Na cestě k úspechu je financován z OPZ z Evropských fondů. Pro vás jsou všechny tyto služby zdarma. Neváhejte nás kontaktovat.

Dana Davidová 775 730 847

Profesní Kvalifikace a přípravný kurz

Rekvalifikační kurzy.

Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky – pro nezaměstnaný rodiče pečující o dítě do 15 let ZDARMA. Pro ostatní zavádějící cena.

Co nabízíme:
  • Přípravný třídenní kurz.
  • Akreditovaná zkouška z profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky.
  • Soukromé konzultace.
Proč doporučit zkoušku Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky?

Kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky je připravena speciálně pro věkovou skupinu dětí od narození do šesti let věku. Témata jsou sestavena tak, aby absolvent zvládl nejen dítě „hlídat“, ale dokázal o něj komplexně samostatně pečovat a uměl na něj správně výchovně působit. Uvedená kvalifikace dále umožňuje:

  • pracovat v dětských skupinách (dle Zákona č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině se jedná o jednu z možností odborné způsobilosti pečující osoby),
  • zřídit si živnost vázanou „Péče o dítě do tří let věku v denním režimu“ (dle Zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání).
Kdo se může ke zkoušce přihlásit?

Zkouška je určena pro všechny zájemce z řad veřejnosti, přičemž uchazeč NEmusí absolvovat žádný předchozí kurz nebo jiné vzdělávání. Přihlásit se ke zkoušce může každý, kdo má potřebné znalosti a dovednosti, nemá logopedickou vadu (ověřuje se potvrzením od lékaře) a splňuje podmínky zákona č.179/2006 sb.:

  • osoba starší 18 let
  • získala alespoň základy vzdělání
Kdo může zkoušky pro chůvy provádět?

Zkoušky poskytují podle zákona č.179/2006 sb. tzv. autorizované osoby, tj. subjekty, které získaly autorizaci (povolení k provádění zkoušek) od autorizujícího orgánu (příslušného ministerstva). V případě zkoušek profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a Chůva pro dětské koutky je autorizujícím orgánem Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Přihláška

Přihláška chůva

Rodinná linka.

Pomůžeme a poradíme Vám ve složité životní situaci a poskytneme emoční podporu.
Zprostředkujeme kontakty s nejrůznějšími organizacemi a odborníky. Nejste na to sami!

606 581 369