Skip to content

Karlík.

Přidejte se do naší dětské skupiny.

DS Karlík

Jazyková skupina pro děti.

Dětská skupina Karlík je primárně jazykově založena. V současné době je zacílena především na děti Ukrajinských uprchlíků. Jsme si vědomy, že děti, které jsou jiné národnosti, mají jinou (třebaže podobnou mentalitu), hovoří jiným jazykem a díky válce se ocitly v nepřirozené situaci, mají velmi těžký adaptační proces. Jelikož jsme soukromé zařízení, můžeme si dovolit nastavit podmínky tak, abych dětem tento proces co nejvíce ulehčili. Je důležité, abychom rozuměli, když je něco trápí, bolí, nebo jsou jen smutné a na druhou stranu, aby rozuměly nám. V důsledku náročnosti jsme sestavili profesionální tým.

Vedoucí Dětské skupiny a psycholožka ( Elena – hovoří oběma jazyky), Ukrajinské učitelky (Táňa a Ina – se specializací na Montessori ) , česká certifikovaná chůva (Lucie) a asistent pedagoga (Dana).

Výuka cizího českého jazyka a později i anglického bude probíhat přirozenou formou a to bezprostřední komunikací s učiteli a prostřednictvím aktivit a činností vycházejících z přirozených každodenních situací. Výuka probíhá hravou formou prostřednictvím pohybových aktivit, zpěvu, písniček a říkadel, obdobně jako si děti osvojují svůj mateřský jazyk. Účinným prostředkem, který umožňuje aktivizovat a oživit výuku (nejen jazyků), jsou hry. A proto budeme k výuce využívat převážně tuto formu.

Naším cílem je zajistit kvalitní péči o děti, které nám rodiče svěřují. Snažíme se ze všech sil, aby se u nás děti cítily spokojeně a v bezpečí po celý den. Zaměřujeme se na celkový harmonický rozvoj jejich osobnosti s tím, že naší prioritou je osvojení si českého jazyka.

Preferujeme:
  • učit se dá i zábavně,
  • zábava a legrace zvyšuje
  • schopnost a ochotu učit se,
  • hra zvyšuje motivaci,
  • hravé činnosti znamenají změnu, uvolnění a relaxaci,
  • hraní probouzí zvědavost a zájem.
Elena Igozheva

Vedoucí dětské skupiny
+420 725 448 649

Fotogalerie

Jak to u nás vypadá.

Tento projekt je podporován v rámci Dětských skupin od Ministerstva práce a sociálních věcí.