Skip to content

Zpestření prázdnin pro nejmenší

Tábor pro nejmenší.

Milí rodiče, 

jsme moc rádi, že Vám opět můžeme nabídnout Tábory pro nejmenší od 2,5-6 let. Jedná se o příměstský tábor v prostorách KV Arény, kde má naše Mateřské centrum již druhým rokem své působiště. K dispozici vlastní oplocená zahrada s altánem. Pokud uvažujete nad prázdninovým dobrodružstvím pro Vaše děti, prosím čtěte následující informace: 

Letní příměstský tábor bude naší organizací realizován již 25 let.
Princip příměstských táborů vyhovuje nejvíce dětem, které se nemohou účastnit klasických táborů v přírodě např. díky nízkému věku, neschopnosti odloučit se od rodičů, aj. Z těchto důvodů nabízíme možnost celodenních pobytů, kdy děti ráno přicházejí a navečer zase odcházejí domů. Tento systém vyhovuje i rodičům, kteří musí docházet do zaměstnání a nemohou čerpat dovolenou po celou dobu prázdnin. O děti je v průběhu prázdnin dobře postaráno a je jim nabídnut kvalitní program. Náš tábor je specifický svou věkovou tolerancí. Program je přizpůsoben jak malým táborníkům, které motivuje dovednost starších účastníků, tak vyhovuje i starším dětem, kteří se zase učí trpělivosti, toleranci a jsou podporovány v chuti pomoct. Maximální kapacita je 15 dětí v jednom turnusu.

1)      Tábor je od po – pá od 8.00 – 16.00 (nástup od 8.00 – 9.00). Pokud chcete své dítě vyzvednout dříve (po obědě, před obědem apod.) je to samozřejmě možné, dle domluvy a dle Vašich potřeb). 

2)      Cena tábora je 2400,- / celý týden (turnus). Každý den mají děti minimálně tři jídla a dostatečný pitný režim.  Dítě je možné přihlásit na více turnusů. Není již možné přihlašovat děti pouze na jednotlivé dny. 

3)      Z důvodu věkové tolerance a individuálního přístupu je kapacita maximálně 15 dětí. 

4)      Tábor je třeba zaplatit do 31.5.2022 na účet Mateřského centra K. Vary: 211735592/0300. Před platbou vyčkejte na potvrzení místa. V případě, že Vám částku bude hradit zaměstnavatel, neváhejte nás předem kontaktovat s fakturačními údaji. 

5)      Přihlášky zasílejte v elektronické podobě pouze na tento e-mail : taborpronejmensi@seznam.cz. V případě dotazů nás kontaktujte na tel. 777 808 913. Koordinátorkou je Šárka Holakovská. 

 6)      Storno je zpoplatněné a umožněné ze zdravotních důvodů: 30% do 14 dnů před nástupem, 50% méně než 14 dní před nástupem, 100% v den nástupu a v době konání – bohužel v této chvíli již neseme veškeré náklady (dle kapacity je možná náhrada). Akceptujeme i náhradníka (pouze po předchozí domluvě). 

7)      V případě, že Vaše dítě bude chtít navštěvovat více dnů/turnusů než máte objednáno a zaplaceno, je to po dohodě a v případě volné kapacity možné. Domluvíme na místě. 

8)      V tuto chvíle není možné přihlásit děti, které navštěvují Dětskou skupinu Karlovaráček. V DS připravujeme také zajímavý letní program, nebojte.  Tato služba je především pro rodiče, kteří nemají jiné možnosti, nebo chtějí dětem zpestřit letní program v době prázdnin (nechtějí využívat sběrných školek), nebo se do dětské skupiny nedostali z kapacitních důvodů. V případě, že bychom všechna místa neobsadili, bude možné děti z DS přihlásit od 1.6.2022 – nerezervujte si místa, dostanete zprávu od tety Dáši.

9)      Nedílná součást přihlášky: Kopie kartičky pojištěnce. GDPR. Nejpozději do 31.5.2022. 

Prohlášení o bezinfekčnosti. Čestné prohlášení o zdravotní způsobilosti.  V den nástupu. (nesmí být starší 1 den). 

Svoje děti vybavte

Přezůvkami, pohodlným oblečením, věcmi na převlečení (komplet), popř.lahví na pití (podepsanou), gumáky, pláštěnka, pokrývka hlavy. Prosíme všechny věci do jednoho batůžku/tašky, podepsané, děkujeme. 

Z pohádky do pohádky
  1. Turnus: 11.7. – 15.7.2022 : PŘÍBĚH HRAČEK
  2. Turnus 18.7. – 22.7.2022 : ŠMOULOVÉ
  3. Turnus 25.7. – 29.7.2022 : HLEDÁ SE NEMO
  4. Turnus 1.8. – 5.8.2022 : MIMONI
  5. Turnus 8.8. – 12.8.2022: DOBA LEDOVÁ
  6. Turnus 15.8. – 19.8. 2022 : TROLOVÉ
  7. Turnus 22.8. – 26.8.2022 : SHREK

Každý turnus minitábora bude tématicky zaměřen a užijeme si s Vašimi dětmi spoustu zábavy.

Už teď se na ně moc těšíme. Vaše Mateřské centrum.

Ke stažení

Přihláška
GDPR
Bezinfekčnost COVID
Bezinfekčnost

Zpestření prázdnin pro nejmenší

Poprvé bez mámy.

Půjde vaše dítě do školky? Ještě ho/jí  nikdo cizí nehlídal? Chtěli byste mu dát pozitivní zkušenosti v kolektivu vrstevníků? Nebo si jen prostě potřebujete občas udělat čas sama pro sebe? 

Specifikum u takto malých dětí je v tom, že většinou jde o první setkání s jiným uspořádáním, než je rodina. Děti se teprve poznávají, poznávají i někoho dalšího, a to pomocí pozorování a vnímání nového prostředí. Důležité je, aby si děti postupně a nenásilně zvykaly na proces odloučení, na vrstevníky, kolektiv, cizí dospělé osoby, nové prostředí… musí toho prostě zvládnout hodně. Aby se učily samoobsluze, hygieně, společnému stravování, oblékání…A hlavně, aby si hrály. Naší zkušeností (26 let) je, že takto postupné přivykání zásadně pomáhá dítěti při vstupu do MŠ.

A co vy rodiče? I pro vás nemusí být odloučení jednoduché. Není to jen privilegium dětí. I pro vás je cennou informací jak se vaše dítě chová, když se dveře zavřou. Rádi vám i v tom pomůžeme, poradíme, podpoříme…

Náplň kurzu. Pravidelné rituály – např. vítací, loučení s rodičem, společná svačinka apod. Básničky, říkanky, loutkové divadlo… Sportovní a výtvarná aktivita. Společné stolování a hygiena. Nácvik sebeobsluhy a podpora v osamotňování

Kdy: pondělí, středa, pátek (9:00 – 12:00)
Kde: KV Arena, Západní 1812, Karlovy Vary
Lektorky kurzu: Martina Ben Abdellatif, Vlaďka Zemková
608 113 410