Skip to content

Pro rodiče s dětmi.

Hrátky s batolátky.

Pro kvalitně strávený čas

Hrátky s batolátky

Tento kurz má primárně komunitní charakter. V kurzu se pravidelně setkávají rodiče stejně starých dětí. Mohou spolu sdílet společné zkušenosti, radosti i starosti. Děti se setkávají se stejně starými kamarády a přirozenou cestou za podpory rodiče se socializují. Lekce jsou však organizované. Nejde o volně strávený čas, i když na popovídání a pohrání je v nich také prostor.
Koncept těchto kurzů je starý jako centrum samo – tedy již od roku 1999. Přesto stále aktuální a populární…


Organizovaná činnost trvá 60 minut a je rozdělena do několika bloků.
Pohybová aktivita, která příznivě působí na psychomotorický vývoj dítěte. Součástí jsou písničky, básničky, rytmus… Dítě cvičí sluchovou paměť, slovní zásobu, orientaci v tělesném schématu a prostoru.


Pohádka – loutkové divadlo.


Výtvarná činnost. Tvoříme s dětmi již odmalička. Dítě si procvičuje motoriku, pozornost, dát najevo své touhy, barvy, fantazii…může sledovat, jaké to je mít nožičky od barvy apod.


Společná svačinka. Svačinku připravuje vždy po domluvě jeden s rodičů pro všechny děti. Dítě se učí základům hygieny, stolování, ochutná nové jídlo, učí se podělit… Rodič získává inspiraci. Důležité je, že všechny děti mají možnost ochutnat stejné jídlo. Samozřejmě s respektem k vašim zvyklostem.

Věk dítěte: od 18 měsíců
Kdy: úterý, čtvrtek, od 10:30 hod
Cena: 150 Kč/lekce, minimální předplatné 10 lekcí (1.500 Kč)
Lektorka: Lada Valášková
Kde: vesnička SOS, Svatošská 264/21j
Tel.: 731 077 775 
E-mail: kurzy@materske-centrum.cz
Začínáme 1. 10. 2023.